Veggie.pl
 

Wyślij pocztówkę z ulubionym zwierzakiem


Są piekne, są mądre i ciągle nas zaskakują.
Dlaczego są według Was tak niezwykłe?
W tym miejscu czekamy na opowiadania, zdjęcia i rysunki Waszych zwierząt lub tych, które lubicie, spotkaliście, czy chcielibyście spotkać.


Tofcia - piesek Emilki

Emilka nadesłała na Veggie.pl urocze zdjęcie Tofci - 3-letniej suczki. Tofcia otrzymałla swoje imię na cześć poprzedniego pieska - Toffiego. Tofcia jest rozrabiaką, uwielbia się bawić i lubi dzieci, których w domu jest cała czwórka.

14.03.2007


Pies Burasek - opowieść Kammy

Oto opowieść o moim bardzo mądrym psie - Burasku. Buras mieszkał w duąym domu z ogrodem, wychowywał się z dwoma kotami. Byli wielkimi przyjaciółmi, a w razie potrzeby potrafili świetnie współlpracować.

Pewnego razu babcia rozmrażala obiad w szafce nad zlewem. Postawiła go tak wysoko, żeby Buras nie mógłl dosięgnąć. Ale Buras wiedziałl, że koty potrafią wspiać się na zlew, a stamtąd wskoczyć do szafki. Był tylko jeden problem - babcia zamknęla koty na dworze. Koty nie umiały otwierać drzwi, ale Burasek - tak. Poszedł więc na dół, otworzył drzwi... Koty od razu wyczuły smakołyk w szafce. Wskoczyły na zlew, stamtąd na szafkę, podjadły sobie, a reszte zrzuciły na podłogę dla Buraska. Wszyscy byli najedzeni i zadowoleni... No, może z wyjątkiem babci:)
Burasek byl typowym kanapowcem, mimo że ważył 80 kilo i własciwie każda kanapa była dla niego za mała. Pewnego wieczoru jego ulubiona kanapa była zajęta - ludzie oglądali telewizję, a Buras chciał się położyć! Spróbowal więc strącic ludzi łbem, ale tylko się uśmiechnęli. Ciężko westchnął, poszedł do drzwi i skrobnął je łapą. Te drzwi nie miały klamki, tylko gałkę, więc sam nie mógł ich otworzyć. Tata wstał z kanapy i podszedł do drzwi, żeby pieska wypuścić. Wtedy Buras zrobił w tyl zwrot i migiem ulokował się na kanapie! Ten podstęp tak się tacie spodobał, że usiadł na fotelu.

13.11.2006

©2007 Veggie.PL